Radio Erewań nadaje ....
Pytanie do radia:
- Kiedy miały miejsce pierwsze wolne wybory?
Odpowiedź:
- Gdy Bóg zrobił Ewę z żebra Adama i powiedział mu: wybierz żonę.

8.Sputnik nad Polską

Ósmy festiwal filmów rosyjskich "Sputnik nad Polską" rozpoczął się 20 listopada 2014. Z uwagi na bieżące zagadnienia geopolityczne oraz brak sentymentu w Polsce do tematyki Rosyjskiej, tegoroczny festiwal borykał się z trudnościami związanymi z pozyskaniem sponsorów. Miało to przełożenie na ostatecznie zaprezentowany repertuar oraz stosunkowo późne pojawienie się informacji medialnej o festiwalu.

W tym roku repertuar kinematografii kaukaskiej był stosunkowo ubogi jednak udało mi się wyszukać ormiańską komedię z 2014 pt: „Dziękuję, tato” (reżyser Hrach Keshishyan). Film opowiada o młodej, nowoczesnej Ormiance, która za sprawą ostatniej woli ojca wyjeżdża z USA do Armenii w poszukiwaniu męża o unikatowym imieniu Bargewos. Wyjazd staje się okazją do przedstawienia widzom Armenii, jej historii i kultury.
Film ten jest prostą komedią sytuacyjną przypominającą pod względem sposobu gry niektórych aktorów francuskie komedie z udziałem Louis de Funes. Trzeba przyznać, że było to przyjemnie spędzone półtorej godziny.
I jeszcze dwie propozycje dla najmłodszych: „Kikoriki” oraz „Masza i Niedźwiedź”. Obie serie bajek powstały w Rosji i pod wieloma względami prześcigają swoich zachodnich konkurentów.


Choć nie jestem już dzieckiem „Masza i Niedźwiedź” rozśmieszają mnie do łez. Cenię również te bajki za estetyczną grafikę oraz bogatą oprawę muzyczną.


Zapraszam do komentowania...

Pseudonim:
Publikuj
Pozdrowienia z Kaukazu